ART / Etchings etc / Etching 10267444
*
nr 1026 7444
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Albert Engström (1869-1940), Filosofen Johan Söderman, signerad, Löst blad, bladets mått: 53x38,
ETCHING, Albert Engström (1869-1940), Filosofen Johan Söderman, signerad, Löst blad, bladets mått: 53x38
Estimate:
800
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday Mars 21 2016
at 18:41:38
- Bid history
Time
Bidder
Bid
19/3 16:57:55
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Read more about Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert engström etsning etsningar grafik löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6695 BOOKS
4 pcs, Albert Enström, 1920s, Albert Bonniers förlag,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:21
*
Albert Engström
Read more about Albert Engström
nr 1026 7444
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Albert Engström (1869-1940), Filosofen Johan Söderman, signerad, Löst blad, bladets mått: 53x38,
ETCHING, Albert Engström (1869-1940), Filosofen Johan Söderman, signerad, Löst blad, bladets mått: 53x38
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 400 |
| Auction date: |
Monday Mars 21 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 19/3 16:57:55 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.Read more about Albert Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert engström etsning etsningar grafik löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6695 BOOKS
4 pcs, Albert Enström, 1920s, Albert Bonniers förlag,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
12 jan at 18:21



